Alternativy k vyhledávači Google

Alternativy k vyhledávači Google

Google je jednoznačně nejlepší dostupný vyhledávací nástroj na Internetu, nicméně nemusí vyhovovat každému, ať už co se týče vzhledu, výsledků vyhledávání nebo soukromí. Proto jsem se rozhodl sepsat několik jeho alternativ.

DuckDuckGo

O vyhledávači DuckDuckGo jste si již mohli přečíst v mém článku Jak anonymně surfovat na internetu. Zaměřuje se na zachování soukromí uživatelů, ale zároveň poskytuje kvalitní výsledky vyhledávání a vypadá dobře. Zájemci se taktéž pomohu podílet na jeho vývoji. 

DuckDuckGo - světlý režim

DuckDucGo - tmavý režim

Seznam

Vyhledávač, jenž patří k těm vůbec nejpopulárnějším v Česku. Jeho popularitu přisuzuji tomu, že za ním stojí česká firma a jeho domovská stránka obsahuje velké množství informací, ať už zpráv, počasí nebo TV programu. 

Stejně jako DuckDuckGo i Seznam nabízí možnost změnit vzhled, nebo upravit boxíky, které se zobrazují na domovské stránce vyhledávače (Zpráva, Email, …). Oceňuji tmavý motiv.

Seznam.cz
Seznam.cz - tmavý motiv

Bing

Největší konkurence Google. Jedná se o vyhledávač od společnosti Microsoft, který společnost vyšperkovala denními tapetami na domovské stránce, což vypadá hezky a je to rozhodně dobrý nápad. Na rozdíl od Seznamu a vyhledávače DuckDuckGo zde však schází možnost změny motivu, což by ale vzhledem k denním tapetám nedávalo smysl.

Bing