Jak nakupovat na Instant-Gaming.com

Jak nakupovat na Instant-Gaming.com

Na webu Instant-Gaming.com můžete zakoupit hry a software za mnohem nižší ceny než na oficiálních platformách jako je Steam, Battle.net apod. V tomto článku Vám ukáži jak na to.

Instant-Gaming.com logo

Na začátek by nebylo od věci zmínit, že Instant-Gaming.com patří k těm nejspolehlivějším eshopům tohoto typu vůbec. Nakoupil jsem u nich již několik her a nikdy nebyl žádný problém (narozdíl od G2A). Pokud byste však nějaký problém měli, je Vám k dispozici ochotná nonstop podpora.

Samotný web je kompletně v angličtině a proto byste měli mít alespoň základní znalosti angličtiny. Pokud nemáte, použijte např. doplňek do prohlížeče, který Vám web přeloží.

Chcete-li si na webu něco zakoupit, nejprve si musíte vytvořit zákaznický účet. Osobně doporučuji využít propojení s Google nebo Facebook účtem. Výrazně to zjednoduší proces registrace a přihlášení. Já tento způsob využiji v tomhle návodu. Pro přihlášení, či registraci použijte volbu “My account” v hlavním menu pod polem hledání.

Jak jsem již zmínil, pro registraci doporučuji Google nebo Facebook účet. Vzhledem k tomu, že já již účet na tomto webu mám, proces registrace již nemusím absolvovat. Po Vás to pravděpodobně bude ještě chtít povolit oprávnění pro přístup k e-mailové adrese apod. což povolte k úspěšnému dokončení registrace.

Po dokončení registrace budete přesměrováni na domovskou stránku, odkud můžete již vesele nakupovat. Chcete-li zakoupit nějakou hru nebo program, stačí kliknout na “dlaždici” produktu a na “Buy”. Instant-Gaming.com nabízí i možnost předobjednání produktu (pokud má hra teprve vyjít). V tomhle případě budete mít místo tlačítka “Buy”, tlačítko “Preorder”.

Nyní se přesouváme k té nejdůležitější části nákupu a to platbě. V době psání tohoto článku máte k dispozici 2 platební metody. Platbu platební kartou a PayPalem. Osobně doporučuji využít platbu službou PayPal, přestože tam je poplatek 4,43 Kč. Pokud by došlo k nějakému sporu mezi Vámi a Instant-Gamingem (což je velice nepravděpodobné), PayPal Vám pomůže získat Vaše peníze zpět.

Po zaplacení a dokončení nákupu si všechny své objednávky a aktivační klíče můžete zobrazit v sekci “My orders”.