Jak nakupovat na G2A.com a výrazně ušetřit

Jak nakupovat na G2A.com a výrazně ušetřit

G2A.com je internetové tržiště, ve kterém můžete podobně jako na Instant-Gaming.com nakupovat hry a jiný software za výrazně nižší ceny než v oficiálních obchodech s jediným rozdílem a to v tom, že na G2A neprodává samotný provozovatel obchodu, nýbrž jeho uživatelé – prodejci.

Webové stránky G2A jsou na rozdíl od Instant-Gamingu dostupné v češtině, takže pro uživatelé, kteří neumí dobře anglicky to je poměrně velká výhoda. Pro nakupování doporučuji vytvořit si zákaznický účet – tzv. G2A ID. Pro registraci a následné přihlašování můžete využít služby jako je Facebook, Google, Twitch a mnoho dalších.

Jak tedy nakupovat na G2A.com?

1 – U každého produktu si ověřte, že je možno aktivovat ve Vaší zemi. (V našem případě ČR)

2 – Zobrazte si více nabídek. Ne vždy Vám systém vybere tu nejvýhodnější. Neřiďte se pouze cenou, ale také recenzemi prodejce a počtem obchodů, které již prodejce provedl.

3 – G2A Shield Vám může poskytnout zvýšenou ochranu. Nicméně na G2A už nakupuji pár let a nikdy jsem nic podobného nepotřeboval. Takže pokud si budete dávat pozor, můžete deaktivovat a ušetřit 77 Kč.

4 – Pokud si již vyberete tu nejvýhodnější a nejlepší nabídku pro Vás, pokračujte pomocí “Koupit teď”.

5 – V košíku musíte akceptovat obchodní podmínky.

6 – Následně zadáte e-mailovou adresu, na kterou chcete aby vám přišly pokyny k aktivaci a samotný aktivační klíč.

7 – Přejděte do platební brány.

8 – Může se stát, že na Vás od G2A vyskočí nějaká nabídka. Takovéto nabídky doporučuji zavřít.

9 – V platební bráně si zvolte platební metodu, která Vám vyhovuje. Stejně jako u Instant-Gaming.com doporučuji i zde využít PayPal, konkrétně PayPal One-time payments. V případě zvolení PayPal 1-Click po Vás již PayPal nebude požadovat přihlášení a peníze se budou při každém nákupu strhávat automaticky, což je menší bezpečnostní riziko.

10 – Po úspěšném dokončení obchodu Vám na email přijde odkaz k vyzvednutí aktivačního klíče. Budete přesměrováni na stránku, kde stačí ověřit, že nejste robot a klíč se Vám zobrazí. Současně můžete prodejce i ohodnotit nebo nahlásit nefunkční klíč pokud by byl nějaký problém.